پیش بینی درآمد هزار میلیارد تومانی با هوشمند سازی مالیات ستانی در سال

نماینده مردم رشت معتقد است که هوشمند شدن، سیستم مالیات ستانی کشور می تواند از فرارهای مالیاتی که سال هاست اقتصاد با آن دست به گریبان است جلوگیری کند. آنچه برای رسیدن به این مهم مورد تایید و تاکید قانون و نظام مالیاتی است و دولت در تلاش است که بعد از سال ها از آن برای جلوگیری از این فرار ها استفاده کندف سامانه مودیان است که به صورت قانون در مجلس نیز مصوب شده است.

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از اصناف درآمد بالایی دارند اما مالیات نمی دهند،اگر پایانه ای هوشمند بود با این حجم از فرار مالیاتی مواجه نبودیم. این سامانه هم به نفع مردم و هم دولت است.

نماینده مردم رشت ادامه داد: امسال مجلس در بودجه درآمد مالیاتی دولت را ۱۰۰ درصد افزایش داده و بر این اساس دولت در سال جاری باید حدود ۶۰۰ هزار میلیارد درآمد مالیاتی داشته باشد. یعنی مجلس در سال جاری دولت را ملزم کرده‌ که ۶۰۰ هزار میلیارد درآمد مالیانی داشته باشد که بر اساس آمار واصله، میزان مالیات اخذ شده در ۳ ماهه اول سال، به این سقف می‌رسد.

به گفته این نماینده مجلس، در سالی که گذشت شاهد ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تحقق مالیاتی بودیم و برای سال جاری ۶۰۰ هزار میلیارد تومان مالیات پیش‌بینی شده است، این مبلغ با هدف جلوگیری از فرارهای مالیاتی و همچنین مالیات بر خانه‌های خالی و ماشین‌های لوکس در نظر گرفته شده است.

نویسنده: مالی چی