1408

خدمات حسابداری

کسب و کارها در عصر فقط یک راه برای ادامه حیات دارند؛ آن‌ها باید خود را با تغییرات سریع در حوزه‌های مختلف کاری‌شان تطبیق دهند. سیستم‌های سنتی اداره امور اقتصادی در شرکت‌ها، امروز دیگر جواب‌گوی نیازهای شرکت‌ها نیست. اگر در گذشته استخدام یک نفر یا یک تیم در بخش حسابداری برای اداره امور شرکت‌ها کارآمد بود، امروز بسیاری از مجموعه‌ها رویکرد چابک‌سازی را در پیش گرفته‌اند و با برون‌سپاری فعالیت‌های خود، مانع از ایجاد ساختار بروکراسی درون‌سازمانی می‌شوند. استفاده از خدمات حسابداری آنلاین به‌عنوان یکی از راه‌های پیش روی شرکت‌ها است. مالی چی با ارائه خدمات حسابداری به شرکت‌ها، آینده را همین امروز برای شرکت‌ها به ارمغان می‌آورد. 

<p>طراحی سیستم‌های مالی</p>

طراحی سیستم‌های مالی

<p>حسابداری صنعتی</p>

حسابداری صنعتی

<p>طراحی سیستم نظام کنترل‌های داخلی</p>

طراحی سیستم نظام کنترل‌های داخلی

<p>خدمات اصلاح حساب</p>

خدمات اصلاح حساب

<p>تدوین آیین‌نامه‌های مالی</p>

تدوین آیین‌نامه‌های مالی

<p>ثبت نام کد اقتصادی</p>

ثبت نام کد اقتصادی

دریافت خدمات و مشاوره حسابداری به صورت آنلاین و تلفنی از مالی‌چی

service pattern

دریافت
وب اپلیکیشن
مالی چی

جهت دریافت اپلیکیشن کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت اپلیکیشن
1408

با مشاوران ما تماس بگیرید:

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد
نیاز و گرفتن راهنمایی از کارشناس و مشاوران ما
تماس حاصل نمایید.


خدمات حسابداری چیست؟

یک کسب‌وکار از ابتدای سال مالی تا پایان آن با مجموعه متعددی از مسائل مالی مواجه است. برنامه‌ریزی و اجرای این مسائل در شرکت‌ها به‌عنوان زیرمجموعه حسابداری به شمار می‌آید؛ بنابراین انواع خدمات حسابداری به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که برای مدیریت امور مالی شرکت‌ها مورد نیاز است. خدمات حسابداری آنلاین در اجرای تک‌تک این برنامه‌های مدیریت مالی برای کسب‌وکارها کارآمد است و فارغ از اینکه یک کسب‌وکار در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند، می‌تواند در مسیر پیشبرد اهداف مالی شرکت‌ها اثرگذار باشد.

انواع خدمات حسابداری آنلاین و تلفنی مالی‌چی

مالی‌چی انواع خدمات حسابداری آنلاین را به شرکت‌های مختلف از سراسر ایران عزیز ارائه می‌کند. در همین راستا تعدادی از مهم‌ترین خدمات حسابداری آنلاین مالی‌چی عبارت‌اند از:‌

محاسبه بهای تمام شده (حسابداری صنعتی)

برای آنکه یک محصول به نتیجه برسد و در بازار عرضه شود، فاکتورهای متعددی از جمله مواد اولیه، حقوق پرسنل، هزینه‌های انرژی و ... مؤثر هستند. هرکدام از این فاکتورها بخشی از قیمت تمام شده یک کالا را شامل می‌شوند. در زمان عرضه یک محصول به بازار، قیمت‌گذاری باید با توجه به محاسبه بهای تمام شده آن صورت بگیرد. در غیر این صورت ممکن است در فرآیند قیمت‌گذاری اشتباه صورت بگیرد. محاسبه بهای تمام‌شده از جمله خدمات حسابداری آنلاین مالی‌چی است که با تکیه بر به‌روزترین سیستم‌ها و روش‌های محاسباتی صورت می‌گیرد.

راه اندازی / طراحی/ پیاده سازی سیستم‌های مالی

سیستم‌های مالی جزء جدایی‌ناپذیر اداره شرکت‌های امروزی هستند. شرایط در حال حاضر به سمت و سویی پیش می‌رود که در عمل بدون استفاده از سیستم‌ها و اتوماسیون مالی، در عمل انجام خدمات حسابداری شرکت امکان‌پذیر نیست. سیستم‌های مالی در حوزه‌های مختلفی از جمله انبارداری، حضور و غیاب، تهیه و تنظیم خودکار صورت‌های مالی و ... تولید می‌شوند. مالی‌چی در راه‌اندازی، طراحی و همچنین پشتیبانی فنی این سیستم‌ها به طور اختصاصی برای شرکت‌ها فعالیت می‌کند.

طراحی سیستم نظام کنترل‌های داخلی

شرکت‌ها برای تحقق اهدافی نظیر رعایت قوانین و همچنین بازدهی مناسب نیاز به طراحی سیستم‌های کنترل داخلی دارند. این سیستم‌ها معمولاً در اختیار مدیران شرکت‌ها قرار می‌گیرد و به کمک آن، فعالیت‌های شرکت را به صورت اتوماتیک پایش می‌کنند. مالی‌چی در ارائه خدمات حسابداری آنلاین خودکار، طراحی سیستم نظام کنترل‌های داخلی را نیز برای شرکت‌ها انجام می‌دهند. به این ترتیب مدیران کسب‌وکارها می‌توانند مجموعه‌های تحت امر خود را به طور لحظه‌ای ارزیابی کنند.

خدمات اصلاح حساب

بسیاری از معاملات در طول یک دوره مالی از فعالیت کسب‌وکارها در قالب پرداخت نقدی، ثبت فاکتور تأمین‌کننده و ... انجام می‌شود. این نوع معاملات معمولاً در ترازنامه‌های کسب‌وکارها به‌درستی درج نمی‌شوند و همین مسئله موجب می‌شود تا در انتهای دوره مالی محاسبه سود یا زیان شرکت با مشکل مواجه شود. یکی از وظایف نیروهای حسابداری، بررسی این مشکل و برطرف‌کردن آن قبل از پایان یک دوره مالی است که در اصطلاح به آن خدمات اصلاح حساب گفته می‌شود.

تهیه صورت‌های مالی

یکی دیگر از خدمات حسابداری از راه دور مالی‌چی، تهیه صورت‌های مالی است. صورت‌های مالی تمام اطلاعات مالی یک شرکت از جمله درآمدها، هزینه‌ها، بدهی‌ها و شرایط فعلی دارایی‌ها را به طور دقیق مشخص می‌کنند. به همین دلیل صورت‌های مالی مختلفی از جمله ترازنامه، صورت حساب سود و زیاد و صورت گردش وجه نقد تعریف می‌شوند و که هر یک از آن‌ها باید در پایان یک دوره مالی به طور مجزا در واحد حسابداری شرکت‌ها تهیه و تنظیم شوند. مالی‌چی در قالب خدمات حسابداری آنلاین، با استفاده از سیستم‌های مالی هوشمند می‌تواند کار تهیه صورت‌های مالی را برای کسب‌وکارها در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی

صورت‌های مالی مجموعه‌ای خام از اعداد و ارقام هستند که معمولاً مدیران کسب‌وکارها به دلیل نداشتن تخصص و زمان کافی، نمی‌توانند اطلاعات مورد نیاز را از آن‌ها استخراج کنند. هنر بیرون کشیدن اطلاعات دقیق از دل صورت‌های مالی یک فعالیت کاملاً تخصصی است که باید توسط کارشناسان خبره در این زمینه صورت بگیرد. مالی‌چی در قالب ارائه مشاوره تلفنی حسابداری می‌تواند با تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی شرکت‌ها، نقاط ضعف و قوت عملکرد آن‌ها را مشخص کند.

تدوین آیین‌نامه‌های مالی

هر شرکتی نیازمند مجموعه‌ای از ضوابط مالی است تا بتواند فعالیت‌ها را بر مبنای آن‌ها سروشکل بدهد. تدوین آیین‌نامه‌های مالی از این جهت اهمیت دارد که کارمندان شرکت را در مسیر انجام معاملات و فعالیت‌های مالی راهنمایی می‌کند. به این ترتیب چارچوب فعالیت‌ها به طور خاص مشخص می‌گردد. تدوین آیین‌نامه‌های مالی نیز در ردیف ارائه خدمات حسابداری مالی‌چی قرار می‌گیرد.

ثبت‌نام کد اقتصادی

مطابق قانون سازمان امور مالیاتی کسب‌وکارهای اقتصادی را مکلف به دریافت کد اقتصادی و تشکیل پرونده نزد این سازمان نموده است. فعالیت هر کسب‌وکار بدون داشتن کد اقتصادی کاملاً غیرقانونی است و جرایم سنگینی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. ثبت‌نام کد اقتصادی نیازمند طی‌کردن مراحل اداری است که کسب‌وکارها باید به فاصله حداکثر 90 روز پس از راه‌اندازی فعالیت خود انجام دهند.

لیست خدمات مربوط به امور حسابداری

لیست خدمات حسابداری آنلاین و تلفنی مالی‌چی در مجموعه در سه دسته کلی قابل تقسیم‌بندی است که عبارت‌اند از:

1. مشاوره امور حسابداری

بسیاری از کسب‌وکارها به طور اختصاصی دارای واحد حسابداری هستند. اما به دلایل مختلف ممکن است که در بزنگاه‌های مهم دچار چالش‌هایی شوند که کار را برای تصمیم‌گیران شرکت دشوار کنند. در این‌گونه موارد، مدیران شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از خدمات حسابداری آنلاین یا تلفنی شرکت‌های تخصصی در این زمینه، مشاوره لازم برای پیداکردن راه‌حل‌های مناسب برای چالش‌های پیش رو را اخذ کنند. در مشاوره حسابداری آنلاین یا تلفنی، صرفاً راه‌حل‌ها در اختیار افراد قرار می‌گیرد و پیاده‌سازی آن‌ها بر عهده خود شرکت‌ها است.

2. انجام کلیه امور حسابداری

گاهی اوقات شرکت‌ها انجام کلیه امور حسابداری خود را به شرکت‌های تخصصی فعال در این زمینه مانند مالی‌چی واگذار می‌کنند. به این ترتیب قراردادی بین دو مجموعه منعقد می‌شود. شرکت تخصصی حسابداری، معمولاً یک یا چند نفر از نیروهای خود را به طور تخصصی روی فعالیت‌های شرکت طرف قرارداد متمرکز می‌کند. این افراد نیز انواع خدمات حسابداری مورد نیاز شرکت‌ها را به طور تخصصی انجام داده و فعالیت‌های حسابداری شرکت‌ها را به طور کامل مدیریت می‌کنند.

3. پشتیبانی فنی امور حسابداری

گاهی اوقات نیز شرکت‌ها نیاز به فراهم‌آوردن زیرساخت‌های مناسب برای بخش حسابداری خود هستند. به‌عنوان مثال می‌توان به طراحی سیستم‌های حسابداری اشاره کرد که به کمک آن‌ها انجام کلیه امور حسابداری به صورت سیستماتیک دنبال می‌شود. در این‌گونه مواقع شرکت‌های متخصص نسبت به پیاده‌سازی این سیستم‌ها و همچنین پشتیبانی فنی در طول بهره‌برداری از آن‌ها مشغول می‌شوند.

چگونه می‌توان خدمات حسابداری را برون‌سپاری کرد؟

انواع خدمات حسابداری در عین اهمیت فوق‌العاده‌ای که برای کسب‌وکارها دارند، از پیچیدگی خاصی نیز برخوردار هستند. به همین دلیل اساساً یک شرکت نمی‌تواند کوچک‌ترین سهل‌انگاری در این زمینه داشته باشد. از طرفی مشکلات اقتصادی و همچنین تلاش برای چابک‌سازی شرکت‌ها، باعث می‌شود که مدیران آن‌ها به دیده تردید نسبت به افزایش نیروهای استخدامی خود نگاه کنند. برون‌سپاری به‌عنوان یک راه‌حل بسیار مناسب برای مدیریت فعالیت‌های مرتبط با حسابداری شرکت‌ها است. خدمات حسابداری آنلاین، تلفنی یا حضوری که توسط شرکت‌های تخصصی در این زمینه ارائه می‌شود، مزایای زیر را برای شرکت‌ها به همراه می‌آورد:

  • کاهش هزینه‌ها
  • استفاده از دانش تخصص و به‌روز
  • انعطاف‌پذیری بیشتر در تعاملات حسابداری
  • تمرکز مدیریت شرکت روی پیشبرد اهداف
  • دقت بالا در فرآیندها
  • حذف تخلفات مالی در سیستم داخلی شرکت‌ها
  • صرفه‌جویی در زمان

نرخ تعرفه خدمات و مشاوره حسابداری در سال 1400

تعیین تعرفه خدمات حسابداری کاملاً وابسته به نوع خدمتی است که یک شرکت مطالبه می‌کند. بر این مبنا است که با توجه به استفاده از انواع خدمات حسابداری آنلاین، تلفنی یا حضوری، تعرفه خدمات مشخص می‌شود. طبیعی است که انجام حسابداری آنلاین در مقایسه با اعزام نیروهای متخصص به محل شرکت‌ها هزینه‌های به‌مراتب کمتری را برای آن‌ها به همراه دارد. برای آگاهی از تعرفه خدمات حسابداری می‌توانید با مالی‌چی تماس بگیرید یا در قالب اپلیکیشن مالی‌چی درخواست خود را ثبت کنید.

نحوه دریافت خدمات حسابداری از مالی‌چی

خدمات غیرحضوری حسابداری مالی‌چی به طور کلی در دو فرمت آنلاین و تلفنی دسته‌بندی می‌شود که عبارت‌اند از:

مشاوره حسابداری آنلاین

خدمات حسابداری آنلاین در قالب مشاوره از طریق اپلیکیشن مالی‌چی ارائه می‌شود که در دو نسخه موبایل و وب اپلیکیشن در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. برای استفاده از این خدمات پس از نصب اپلیکیشن، کافی است که به بخش مورد نظر خود در منوی اپلیکیشن مراجعه کنید و سپس درخواست مورد نیاز خود را ثبت نمایید. کارشناسان متخصص حسابداری در مالی‌چی به صورت آنلاین، درخواست شما را بررسی می‌کنند و بر مبنای آن مشاوره اینترنتی حسابداری در قالب اپلیکیشن به شما ارائه می‌شود. البته در برخی موارد ارائه خدمات حسابداری نیاز به مراجعه حضوری و بررسی‌های بیشتر توسط کارشناسان مالی‌چی دارد، که بسته به درخواست کسب‌وکارها خدمات به آن‌ها ارائه می‌گردد.

مشاوره حسابداری تلفنی

در کنار خدمات حسابداری آنلاین، شماره تلفن 1408 در اختیار کسب‌وکارها قرار دارد. در صورت تمایل به اخذ مشاوره حسابداری تلفنی باید با این شماره تماس حاصل کنید و ضمن مطرح‌کردن درخواست خود، زمان جلسه مشاوره با کارشناس متخصص برای شما تنظیم می‌شود. به این ترتیب می‌توانید چالش‌های مرتبط با امور حسابداری شرکت خود را در حداقل زمان و بدون نگرانی از بعد مکانی، برطرف کنید. با مشاوره مالی آنلاین مالی‌چی نگرانی‌های مدیریت مالی شرکت خود را برای همیشه به دست باد بسپارید.

دیدگاه کاربران:

لطفا برای ثبت دیدگاه .