1408

خدمات مالیاتی

بسیاری از شرکت‌ها نیاز به افرادی دارند که خدمات مالیاتی آن‌ها را انجام دهند ولی هزینه استخدام چندین فرد بسیار زیاد است. مالی چی سیستمی را برای کاهش این هزینه‌ها و پیشبرد سریعتر این نوع خدمات ایجاد کرده است که با آن می‌توانید انبارداری، خزانه‌داری و خرید و فروش شرکت را به این سیستم وصل کرده و به صورت هوشمند گزارشات را به حسابدار دهد.

<p>تنظیم اظهارنامه مالیاتی</p>

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

<p>تشکیل پرونده مالیاتی</p>

تشکیل پرونده مالیاتی

<p>تنظیم گزارش معاملات فصلی</p>

تنظیم گزارش معاملات فصلی

<p>محاسبه مالیات بر ارزش افزوده</p>

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

<p>تحریر دفاتر روزنامه و کل</p>

تحریر دفاتر روزنامه و کل

<p>تنظیم لایحه مالیاتی</p>

تنظیم لایحه مالیاتی

دریافت خدمات و مشاوره مالیاتی به صورت آنلاین و تلفنی از مالی‌چی

service pattern

دریافت
وب اپلیکیشن
مالی چی

جهت دریافت اپلیکیشن کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت اپلیکیشن
1408

با مشاوران ما تماس بگیرید:

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد
نیاز و گرفتن راهنمایی از کارشناس و مشاوران ما
تماس حاصل نمایید.


انواع خدمات مالیاتی و ضرورت استفاده از آن‌ها

خدمات مالیاتی به اموری گفته می‌شود که حسابداران شرکت‌ها در حوزه امور مالیاتی شرکت انجام می‌دهند. با توجه به این‌که امروزه انجام امور مالیاتی با پیچیدگی‌هایی همراه است، لازم است تا اقداماتی برای جلوگیری از وقوع اتفاقات زیان بار صورت بگیرد. از این رو لازم است شخصی که دارای مهارت و تخصص لازم در این زمینه است کارهای مرتبط با امور مالیاتی را برعهده بگیرد.

خدمات مالیاتی
خدمات مالیاتی

یک متخصص امور مالیاتی باید بتواند به‌راحتی و بدون اشتباه کارهای مرتبط با امور مالیاتی شرکت را انجام دهد. از جمله این کارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنظیم اظهارنامه مالیاتی

اگر شما صاحب شرکت یا مجموعه‌ای هستید شامل قوانین مالیات مستقیم می‌شوید و مودی مالیاتی به حساب می‌آیید. اسناد و مدارک شرکت یا مجموعه شما باید طبق اساسنامه آماده شود که این کار یکی از وظایف متخصص خدمات مالیاتی است. در عصر حاضر با توجه به این‌که فناوری اطلاعات پیشرفت چشمگیری داشته است بیشتر خدمات مالیاتی مودیان، بدون مراجعه به سازمان امور مالیاتی انجام می‌شود.

با توجه به این موضوع یکی از ضروری‌ترین کارهایی که مودیان باید انجام دهند، گزارش اظهارنامه مالیاتی است. این گزارش چهار ماه پس از به پایان رسیدن سال تجاری انجام می‌شود. تنظیم اظهارنامه مالیاتی با ارائه رویدادهای مالی و تدوین صورت‌های مالی در تاریخ دقیق وقوع آن‌ها در بخش حسابداری شرکت یا مجموعه انجام می‌شود. انجام این امور را نیز متخصصان خدمات مالیاتی بر عهده دارند.

تنظیم گزارش معاملات فصلی

تنظیم گزارش معاملات فصلی یکی دیگر از وظایف شرکت‌ها و مجموعه‌هایی است که شامل مالیات هستند. طبق این موضوع تمامی افرادی که شرکت آن‌ها مشمول مالیات هستند لازم است که برای انجام معاملات خود، گزارشاتی از صورت حساب خود به نحوی که دارایی شرکت را نیز اعلام کند، صادر کند و کد اقتصادی خود و طرف دیگر معامله را در گزارش صورت حساب خود باید درج کنند.  

از وظایف یک مشاوره خدمات مالیاتی که باید به آن‌ها توجه کنند تنظیم گزارش معاملات فصلی و ارائه آن به سازمان امور مالیاتی است. حسابدار شرکت یا شرکت خدمات امور مالیاتی این گزارش را در هر نود روز باید ارائه دهند. اگر به هر نحوی گزارش معاملات فصلی را به سازمان مالیات ارائه نکنید شامل جریمه‌ای یک الی دو درصدی از کل مبلغ معامله یا معاملات خواهید شد.

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و واریز آن در مهلت مقرر نیز یکی از مباحثی است که جزو خدمات مالی شرکت محسوب می‌شود. تدوین گواهی ارزش افزوده از مهم‌ترین کارهایی است که شرکت‌ها باید آن را انجام دهند.  

تحریر دفاتر روزنامه و دفتر کل

از رایج‌ترین خدمات مالی که توسط مشاور خدمات مالی شرکت انجام می‌شود، تحریر مدارک و دفاتر روزنامه و کل می‌باشد. عدم مطابقت این موارد با معیارهای حسابرسی، باعث رد شدن مدارک و محروم شدن از معافیت‌های مالی خواهد شد. به همین منظور یکی از مهم‌ترین خدمات مالیاتی که حسابداران متخصص انجام می‌دهند، تنظیم صحیح مدارک برای دفاع از فعالیت اقتصادی شرکت‌ها است.

مشاوره خدمات مالیاتی
مشاوره خدمات مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی

به موجب قوانین مالیاتی، هر شرکت باید پس از تاسیس، جهت تشکیل پرونده مالیاتی در سازمان امور مالیاتی اقدام کند. طبق این قوانین شرکت حداکثر دو ماه پس از تاسیس مجاز است بدون پرونده مالیاتی به فعالیت بپردازد؛ از آن به بعد مکلف است تا پرونده مالیاتی تشکیل دهد و هزینه حق‌التمبر مالیات را بپردازد. شرکتی که فاقد پرونده مالیاتی باشد نمی‌تواند کد اقتصادی اخذ کند و هیچ شرکتی نیز بدون کد اقتصادی نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. همچنین شرکت‌های فاقد پروانه مالیاتی در پایان سال نمی‌توانند اظهارنامه مالیاتی را به سازمان امور مالیاتی تحویل دهد. به غیر از این موارد طبق قوانین سازمان امور مالیاتی شرکت‌هایی که در زمان مقرر اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی نکنند مرتکب جرم شده و جریمه می‌شوند.

در واقع تشکیل پرونده مالیاتی به این معنا است که شرکت به سازمان مالیات اعلام می‌کند چنین شرکتی با این نوع فعالیت تشکیل شده است و متعهد می‌شود که دو در هزار درآمد شرکت را به عنوان مالیات در مهلت مقرر پرداخت کند. در غیر این‌صورت شرکت مشمول جریمه به اندازه دو برابر مبلغ اولیه گفته شده خواهد شد. برای تشکیل پرونده مالیاتی باید به نزدیک‌ترین سازمان امور مالیاتی مراجعه کنید.

خدمات امور مالیاتی
خدمات امور مالیاتی

نکته: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در تشکیل پرونده مالیاتی، حتما از اداره پست کد پستی دقیق مکان شرکت را استعلام کنید زیرا در صورت مغایرت کد پستی با آدرس، برای درخواست و دریافت کد اقتصادی با مشکل مواجه خواهید شد.

تحریر دفاعیه مالیاتی

گاهی اوقات مودیان مالیاتی از پرداخت مالیات خود خودداری می‌کنند که در این مواقع دولت برای او اخطاریه‌ای ارسال می‌کند تا مودی متوجه تخلف انجام شده شود. در این مواقع ممکن است مودی نسبت به مالیاتی که برای ایشان اعلام شده است اعتراض داشته باشد. اگر اینچنین است مودی می‌تواند با تحریر دفاعیه مالیاتی اعتراض خود را به دولت و سازمان امور مالیاتی اعلام کند. شرکت با تنظیم دفاعیه مالیاتی می‌تواند به میزان مالیاتی که تعیین شده است اعتراض کند.  

برای تنظیم دفاعیه مالیاتی باید نکات بسیار مهمی را رعایت کنید و همچنین سعی کنید در تنظیم آن فقط به قوانین مالیاتی توجه کنید زیرا اداره امور مالیاتی در هنگام رسیدگی فقط به این قوانین دقت می‌کند.

نرخ مشاوره و انجام خدمات مالیاتی

برای این که بتوانیم نرخ مشاوره و انجام خدمات مالیاتی را محاسبه کنیم ابتدا باید لیست خدماتی را که مورد نیازمان هست را تهیه کنیم. تعرفه خدمات مالیاتی با توجه به نوع شرکت و حجم فعالیت آن محاسبه می‌شود. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید نیازی به مشاوره مالیاتی ندارید پس گزینه‌های زیر را در نظر داشته باشید که هر کدام از آن‌ها در ذهن شما تداعی شد شما به یک مشاوره مالیاتی نیاز خواهید داشت.

مشاوره خدمات مالیاتی آنلاین
مشاوره خدمات مالیاتی آنلاین
  • مراحل اعتراض مالیاتی
  • تفاوت حسابداری و حسابرسی
  • نحوه محاسبه مالیات بر حقوق
  • روش پرداخت مالیات بر ارزش افزوده
  • نحوه تدوین اظهارنامه مالیاتی

آیا می‌توان خدمات مالیاتی را برون سپاری کرد؟

جواب این سوال بله است. دلایلی که جواب این سوال را "بله" می‌کند موارد زیر هستند:

  • کمبود منابع انسانی با تجربه
  • کاهش هزینه
  • انعطاف پذیری در ارائه گزارشات مختلف مالیاتی مانند گزارشات فصلی

اگر می‌خواهید تمامی موارد گفته شده را در خدمات مالیاتی خود اعمال کنید می‌توانید آن‌ها را به مشاوران مالی چی بسپارید تا با استفاده از سیستم مالیاتی خود، خدمات مالیاتی شما را به صورت آنلاین و کمترین هزینه انجام دهند.

چرا به مشاوره خدمات مالیاتی احتیاج داریم؟

استفاده از مشاوره خدمات مالیاتی تنها راهی است که می‌توانید کسب و کارتان را از پرداخت مالیات اضافه و بیهوده نجات دهید. با استفاده از مشاوره خدمات مالیاتی آنلاین دیگر نیازی به حضور خود در اداره امور مالیاتی نخواهید داشت.  

نحوه دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی از مالی چی

مجموعه مالی‌چی یک موسسه حسابداری و مشاور خدمات مالیاتی آنلاین است که با داشتن چندین سال تجربه در این زمینه توانسته است با درک صحیح نیاز کسب و کارها و شرکت‌های امروزی را که با چالش‌های بسیاری در بخش مالیاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکلات آنها را به‌راحتی حل کند. مالی چی با تجربه چندین ساله خود توانسته است نرم‌افزارهایی را طراحی کند. این برنامه‌ها و نرم افزارها موجب کاهش چشمگیر هزینه‌های اضافی خدمات مالی شده است.  

مجموعه مالی چی کار را برای شما بسیار راحت کرده است. شما با ثبت درخواست خدمات مالیاتی آنلاین می‌توانید با مشاوران این مجموعه در هر زمانی که خواستید در ارتباط باشید یا می‌توانید از خدمات حضوری مالی چی استفاده کنید. اگر در هنگام ثبت درخواست با استفاده از وب اپلیکیشن مالی چی خدمات حضوری را نیز انتخاب کنید این مجموعه کارشناسان متخصص خود را برا مشاوره و انجام خدمات مالیاتی به مکان شرکت شما ارسال خواهند کرد.

برای ارتباط با کارشناسان مالی چی و دریافت مشاوره خدمات مالی آنلاین می‌توانید با شماره و ایمیل اعلام شده در ارتباط باشید. ما در مالی چی بسته‌ای کامل از کلیه خدمات اداری و سازمانی را با استفاده از خبره‌ترین کارشناسان در هر یک از امور معرفی شده گردهم آورده‌ایم تا برای شما کارفرمایان و مدیران محترم اطمینان خاطر را معنا و فراهم نماییم ما اصول (احساس مسئولیت مطلق، تلاش مستمر، برنامه ریزی، همراه و پشتیبان بودن) را برای خود تعریف کرده‌ایم تا بتوانیم بهترین باشیم.

دیدگاه کاربران:

لطفا برای ثبت دیدگاه .